ABOUT US

Firma Van Merksteijn International, została założona w latach 40-tych XX wieku, kiedy to Bertus Van Merksteijn rozpoczął produkcję różnorodnych materialów budowlanych, kierując sięprzede wszystkim inowacyjnością i technicznym podejściem. Van Merksteijn zdawał sobie sprawę, że po zakończeniu II wojny światowej, rozpocznie się proces odbudowy Europy, a w konsekwencji, powstanie olbrzymi rynek na materiały i maszyny budowlane.To właśnie wtedy, nastąpił gwałtowny wzrost firmy, która wyspecjalizowała się w produkcji i w montażu konstrukcji stalowych.

W latach 60-tych, firma VM sprzedała swoje nieruchomości w Hengelo i przeniosła się do Raalte, ze względu na większe możliwości rozwoju. W nowej lokalizacji, oddział firmy rozpoczął produkcję stali zbrojeniowych, z wykorzystaniem pełnej automatyzacji procesów zgrzewania siatek.

W wyniku dynamicznego rozwoju, firmaVM musiała znaleźć nową, większą lokalizację. W ten właśnie sposób, znaleziono obecną siedzibę firmy w Almelo, która posiada dostęp do transportu wodnego, kolejowego oraz sieci autostrad.

Od produkcji mat zbrojeniowych, kolejnym krokiem w rozwoju firmy, było utworzenie kolejnego oddziału firmy Van Merksteijn, gdzie rozwinięto produkcję paneli ogrodzeniowych z walcówki (panele z drutów podwójnych i 3D). Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych i wydajnych technologii produkcji, firma Van Merksteijn szybko stała się europejskim liderem w produkcji paneli ogrodzenowych.

W niedługim czasie okazało się, że poszczególne rynki w Europie różnią się podejściem rynkowym i zapotrzebowaniem na asortyment.Z tego też względu, Zarząd Van Merksteijn podjął decyzję, dotyczącą zmiany dotychczasowej strategii i utworzył filie VM- centra obsługi klientów, w kilku krajach Europy. Firmy te, nazwane Fencing Systems, zajmują się sprzedażą paneli ogrodzeniowych, wyprodukowanych w spółce matce oraz innego uzupełniającego asortymentu takiego jak: słupy, bramy, furtki, akcesoria itp.

Aktualnie w Europie działa 11 firm VM Fencing Systems, aich liczba szybko rośnie.Dzięki tym dobrze zorganizowanymi skutecznie zarządzanym filiom, Van Merksteijn może szybko reagowaćna dynamiczne zmiany popytu na rynkach lokalnych, który zmieniał się w ostatnich latach odpopytu na panele cynkowane tradycyjnie, do rosnącego zapotrzebowania na panele z drutu cynkowanego galwanicznie. W 2012 roku w odpowiedzi na te zmiany rynkowe, VM International, podjął strategiczną decyzję, dotyczącą inwestycji w linię do produkcji własnego drutu oraz malowania proszkowego, co pozwala firmie Van Merksteijn ciągle doskonalić się w obsłudze swoich klientów.

VAN MERKSTEIJN FENCING SYSTEMS POLAND jest jedną z 12 spółek grupy VAN MERKSTEIJN INTERNATIONAL w Europie. Firma została założona w 2010 roku, w celu obsługi klientów na rynku polskim. Wraz z rozwojem, firma VM Fencing Systems Poland, rozszerzyła zakres swojego działania na całą Europę, oferując obecnie kompletny asortyment systemów ogrodzeniowych (panele, słupy, akcesoria, furtki oraz bramy). Większość produktów oferowanych przez firmę, utrzymywana jest na stanie magazynowym i jest dostępna poprzez sieć Dystrybutorów, zlokalizowanych na terenie całej Polski i Europy.

Grupa Van Merksteijn International jest firmą rodzinną, która codziennie obsługuje klientów na całym świecie. Nasz zespół ekspertów świadczy usługi w Europie i poza nią. Od ponad 70 lat, działamy w przemyśle stalowym.

Swoją działalność rozpoczęliśmy w latach 40-tych od firmy stawiającej konstrukcje stalowe i w niedługim czasie staliśmy się jednym z największych światowych producentów wyrobów wzmocnionych (zbrojonych) i paneli ogrodzeniowych. Nie tylko produkujemy powyższy asortyment, ale również dostarczamy go na życzenie klienta w ramach współpracy z wiarygodnymi firmami transportowymi, z którymi zbudowaliśmy długotrwałe relacje. Van Merksteijn International jest silnym i wiarygodnym partnerem.

W niedługim czasie okazało się, że lokalne rynki w Europie różnią się między sobą w zakresie asortymentu i podejścia marketingowego.
Wkrótce okazało się, że lokalne rynki w Europie, różnią się między sobą w zakresie potrzeb asortymentowych i podejścia marketingowego. Van Merksteijn uwzględnił w swojej strategii rozwoju, założenie filii w różnych krajach europejskich. Te centra obsługi, zwane również Systems Companies, sprzedają panele ogrodzeniowe wyprodukowane przez spółkę matkę oraz lokalne produkty systemów ogrodzeniowych takie jak: słupy, zawiasy i bramy. Obecnie jest już 11 punktów obsługowych i ich liczba szybko rośnie.Dzięki tym dynamicznie rozwijającym się i dobrze zorganizowanym punktom obsługi, Van Merksteijn może szybko reagować na zmiany popytu na rynkach lokalnych.

W minionych latach, mogliśmy zauważyć wiele zmian w tendencjach rynkowych dotyczących paneli ogrodzeniowych. Popyt zmieniał się od tradycyjnych ocynkowanych paneli do paneli z ocynkowanego drutu. Van Merksteijn International przewidywał zmiany na rynku i podejmował strategiczne działania, aby odpowiedzieć na potrzeby rynku i w rezultacie w 2012 roku zainwestował w linię do lakierowania proszkowego.

Zarówno dziś jak i w przyszłości, zespół Van Merksteijn Fening Systems Poland pozostaje do Państwa dyspozycji.